שירותי תרגום ומי צריך אותם

שירותי תרגום הם תחום מבוקש ונפוץ מאד בארץ, וישנן שתי אוכלוסיות עיקריות המשתמשות בשירותים אלה: סטודנטים או אנשים הנמצאים בתחום האקדמיה, ולקוחות מתחום המשפט ועריכת הדין. נביא כאן מספר דוגמאות פופולאריות משתי אוכלוסיות אלה. חשוב לדעת שכדי לספק שירותי תרגום לא בהכרח מספיק לדעת שפה ברמה גבוהה או ברמה של שפת אם. יש להכיר את השפה על בוריה ועל כל רבדיה, כולל מילים וביטויים האופייניים לתחום בו מבוקש התרגום. הדבר עלול להיות קשה במיוחד כשמדובר בשפה שאינה שגורה בפי אנשים רבים או אחת כזאת המשתייכת למדינה פחות פופולארית.

שירותי תרגום בתחום המשפט ועריכת דין

גם כאן ישנם מספר תתי תחומים: האחד יכול לעסוק בבירורים ותכתובות בנושא של אזרחות זרה. אנשים המבקשים לקבל אזרחות של מדינה אחרת מתבקשים על פי רוב להציג מסמכים שאמורים להיות ברשותם וכתובים כמובן בשפת המקור. על אנשים אלה להמציא תרגום מוסמך ומאושר של מסמכים אלה על מנת שיוכלו משרדי עורכי הדין לטפל בבקשות שלהם. לעיתים יש להציג תעודות לידה, תעודות סיום לימודים בבתי ספר או אפילו אם מדובר בנושא של פינוי ירושות יש להציג תעודות פטירה, אישורי קבורה ועוד.

תרגומים באקדמיה והלימודים האקדמיים

סטודנטים רבים צריכים לקרוא, לתרגם ולסכם מאמרים רבים שאינם כתובים בעברית. סטודנטים הלומדים לקראת תואר בשפה זרה יצטרכו להתגבר על תרגום של מאמר בשפה הזאת ותהיה זו מטלה קשה עבורם. עליהם להיעזר בשירותם של מתורגמנים מקצועיים, אלה שכנראה נולדו באותה מדינה, גדלו והתחנכו בשפה זו ועם בגרותם למדו לתואר אקדמי בשפה וסיימו בהצלחה לימודי תעודה בתרגום. בעתיד, גם הסטודנטים האלה, שכעת חורקים שיניים בניסיון להבין ולתרגם, יוכלו לעסוק במקצוע התרגום ולהמשיך ולהתמקצע בנבכי השפה החדשה שרכשו.

חשוב לדעת, שבמצב שבו יש צורך לפנייה למי שעוסק בתחום של שירותי תרגום לעיתים בנוסף צריך שהתרגום יהיה מאושר ורשמי על ידי עורך דין או נוטריון. ייתכנו מצבים בהם ללא חותמת או אישור נוטריוני לא יוכר המסמך כמתורגם ולא ניתן יהיה להשתמש בו.

פורסם בקטגוריה שירותי תרגום, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>