שירותי תרגום בעידן הגלובליזציה

אנחנו חיים היום בין שתי מערכות חיים מקבילות וקיצוניות: מצד אחד גלובליזציה, ומצד שני לוקליזציה. יש לנו אפשרות, בעזרת האינטרנט לדעת מה קורה בכל מקום בעולם בכל זמן נתון, ולהיות חלק מזה, ומצד שני אנחנו חיים במדינה הקטנה שלנו, בקהילה המאוד ספציפית הזאת עם השפה והתרבות שלה. בתחומים רבים, יש צורך לבנות גשר בין שני העולמות, לשם כך, משתמשים במיומנויות של שירותי תרגום. שירותים אשר מאפשרים מצד אחד לקבל חומרים מהעולם ולהבין אותם, ומצד שני, ולא פחות חשוב, לייצא לעולם ידע או מוצרים שלנו, ולשם כך יש צורך של כתיבת תוכן איכותי, בכדי שהעולם יוכל להבין אותנו.

שירותי תרגום איכותיים – צורך חשוב

למרות שאנחנו מדינה קטנה על פני כדור הארץ, מבחינה בינלאומית יש לנו קשרים רבים עם מדינות רבות בעולם, קשרים עסקיים, משפטיים, שיווקיים, מסחריים, רפואיים ועוד. הקשרים בין חברות, תאגידים, עמותות וגופים ציבוריים אחרים בארץ ובחו"ל הם לעיתים קשרים יום יומיים, ויש צורך של כתיבת מאמרים, דואר אלקטרוני, מסמכים, חוזים, חוברות הדרכה ועוד, ובכולם צריך להקפיד על כתיבת תוכן שהוא מותאם לניואנסים של כל שפה בה כותבים.

שירותי תרגום מקצועיים

יש היום באינטרנט מספר כלים חינמיים אשר מעניקים שירותי תרגום של טקסטים שלמים בין שתי שפות שונות, יחד עם זאת, אלה יכולים להתאים לצרכים ביתיים, ולא לשם כתיבת מאמרים לצרכים מקצועיים שיש מאחוריהם אינטרסים מקצועיים. כאן צריך התרגום להיות תרגום מקצועי על ידי איש שמומחה בשתי השפות. יש מילים בעלות מספר פירושים, והתרגום האוטומטי / חינמי אינו מסוגל להבחין ביניהן, ולבחור את הפירוש המתאים ולתרגם אותו בדיוק.

שפות הן פנים של תרבות, ויש צורך להכיר את הניואנסים של כל אחת מהשפות: זאת שממנה מתרגמים, וזאת שאליה מתרגמים, אחרת יכולים להגיע לאבסורדים במקרה הטוב, ולסיכון חיי אדם במקרה הרע. מה עוד שלעיתים יש צורך בתרגום ליותר משפה אחת – אם מדובר בהוראות הפעלה, לדוגמא. ואז, יש צורך להשתמש בשירותיהם של מספר אנשי מקצוע מיומנים בתרגום.

 

פורסם בקטגוריה כללי, שירותי תרגום, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>